Disney made my life

Lubicie bajki?

Mam nadzieję, że tak, bo jedną Wam opowiem.

Dawno, dawno temu (no dobra, nie aż tak dawno 😉 ) za rzeką, maleńką górką i przy niezbyt dużym lesie mieszkała sobie w bloku pewna dziewczynka. Jej ulubionym dniem tygodnia była sobota. Nie miało to jednak nic wspólnego z faktem, że nie musiała iść wtedy do szkoły. Otóż w każdą sobotę magiczne zwierciadło zwane telewizorem wyświetlało program „Walt Disney Przedstawia”. Program składał się z kreskówki i filmu fabularnego. W czołówce można było zobaczyć nie tylko fragmenty bajek, ale również wspaniałe ujęcia z Parku Disneyland – magiczne kolejki, Myszkę Mickey i Minnie pozujących do zdjęć oraz piękny Zamek Śpiącej Królewny. Dziewczynka siedziała jak zahipnotyzowana i marzyła o tym, by kiedyś na żywo ujrzeć wspaniałości oferowane przez Disneyland.

Walt Disney Przedstawia – czołówka

Lata mijały, dziewczynka rosła. Oglądała każdą bajkę, jaką oferowała wytwórnia Walta Disneya. Zbierała mniejsze i większe gadżety związane z jej ulubionymi bajkowymi postaciami. Niestety, im była starsza, tym trudniej było jej znaleźć osobę, która dzieliłaby jej pasję i zamiłowanie do animowanych filmów. Zajęła się więc tym, co jej rówieśnicy, a Disneyowską miłość uśpiła na dnie duszy.

Przewrotny los postawił jednak na jej drodze mężczyznę, który doskonale rozumiał jej zainteresowania. Spotkali się na studiach i od tej pory bajki oglądali wspólnie. Wreszcie dziewczyna znalazła kogoś, przed kim nie musiała ukrywać swojego zamiłowania do „bajek dla małych dzieci”. Znali na pamięć cytaty, wspólnie śpiewali ulubione piosenki (spokojnie, oboje skończyli szkołę muzyczną, śpiewać trochę umieją 😉 ). Ta przyjaźń, wspierana przez magię Disneya, przerodziła się powoli w o wiele głębsze uczucie. Zakochany mężczyzna postanowił sprawić dziewczynie ogromną radość i spełnić jej największe marzenie – na pierwsze wspólne wakacje pojechali do Paryża i do Disneylandu. Nie da się opisać radości dziewczyny. Jej oczy świeciły jak miliony gwiazd, usta cały czas układały się w ogromny uśmiech a emocje nie pozwalały jej usiedzieć w spokoju. To był jeden z najpiękniejszych dni jej życia.

Miesiące mijały i powoli dziewczyna zaczęła zdawać sobie sprawę, że trafiła na swojego Księcia z Bajki. Wyobrażała sobie ich wspólną przyszłość, ślub i życie „długo i szczęśliwie”. Marzyła również o zaręczynach w Disneylandzie. Nigdy jednak o tym nie wspomniała, bo wydawało jej się to niemożliwe. Marzenie pozostało ukryte na dnie jej serca.

Jak na miłośnika bajek przystało, Książe z Bajki był romantykiem i doskonale wiedział, co dziewczynie w duszy gra. 3 lata później znów znaleźli się przed Zamkiem Śpiącej Królewny, a on klęknął i poprosił ją, by spędziła z nim resztę życia. Wyobrażacie sobie, co się działo w sercu dziewczyny? Ukryte marzenie eksplodowało wywołując falę emocji i dziewczyna ze łzami w oczach i nieopisaną radością przyjęła oświadczyny ukochanego. Dzięki pomocnym skrzatom udało się ten moment nawet uwiecznić na zdjęciach!

Po zaręczynach przyszła kolej na planowanie ślubu. Młodzi nie mieli najmniejszych wątpliwości jaki temat przewodni najlepiej opisze ich uczucie. Na przyjęciu pojawiły się więc subtelne akcenty nawiązujące do tematyki Disneya. Pierwszy taniec do piosenki „Po raz pierwszy widzę blask” z bajki „Zaplątani”…. Winietki w kształcie zamku z Disneylandu… Srebrne spinki do mankietów w kształcie Myszki Mickey… Sesja zdjęciowa nawiązująca do popularnych bajek Disneya… Poniżej kilka kadrów, które przybliżą Wam klimat tego wieczoru.

 

Teraz żyją spokojnie, mając nadzieje na „długo i szczęśliwie” 🙂 Z niecierpliwością czekają na kolejne premiery filmów Disney’a, uczą się nowych piosenek i powoli zbierają kolekcję wszystkich bajek na płytach, aby móc przekazać tę pasję swoim dzieciom 🙂 W ich garderobie znajdziecie ubrania z motywami Disney’a, a po głowie chodzi im pomysł na tatuaż 😉 Fajnie jest mieć tzw. hopla na jakimś punkcie, ale wspaniale jest dopiero wtedy, gdy możecie go dzielić z drugą osobą.

Tego Wam dzisiaj życzę 🙂 🙂

 

3 thoughts on “Disney made my life

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s